OLYMPUS DIGITAL CAMERA

UME ocot 250ml

1,90

Kategória: . Značky .

Popis Produktu

Umeboši sú plody ( slivky ) ovocného stromu ume . Slivky majú výnimočné a liečivé účinky , používali sa a používajú v Číne , Kórei a Japonsku . Zbierajú sa ako nezrelé plody , ktoré sa sušia na slnku niekoľko dní , potom sa spolu so soľou naložia do sudov . Pôsobením soli a tlaku púšťa šťavu , nechajú sa tak minimálne 6 mesiacov v kľude , často až sedem rokov ! Sú zafarbené červenými listami rastliny perilla . Ich chuť je výrazne slaná a kyslá , z dôvodu obsahu kyseliny citrónovej . Fermentáciou týchto sliviek umeboši vzniká slano – kyslá prírodná červená voda ume – su, ktorej sa hovorí umeocot . Je to jedinečná zdraviu prospešná “ náhrada “ , ako za soľ , tak aj za ocot samotný . Umeocet má síce v názve ocot , ale s klasickým octom , ako ho bežne poznáme , nemá vôbec nič spoločné!Ako umebošky , tak aj umeocot je vhodný ako pre deti , tak aj pre dospelých . Môžete ho použiť kamkoľvek – do polievok i bežných slaných pokrmov alebo napríklad na zálievku do šalátov .

V riedenej forme ( veľa zriediť vodou ) ako nápoj , ktorý vyrovnáva pH nášho tela pri prekyslení , odstraňuje tiež všetky kvasinky a plesne z organizmu . Je výborný v horúcom lete alebo po športe , kedy viaže v tele vodu a dodáva mu cenné látky .                                                                                                                                              Organické kyseliny podporujú funkcie pečene , urýchľujú peristaltiku čriev , predchádzajú únave , ktorá je zvyčajne spôsobená nahromadením kyseliny mliečnej a maslovej v tele . Pôsobí antioxidačne , pôsobí pri nechuti k jedlu .

účinky :

– Obsahujú veľké množstvo minerálnych látok , enzýmov a vitamínov vo vstrebateľnej podobe

– Pomáhajú upravovať pH rovnováhy , silno neutralizujú ( pôsobí v našom tele zásadito )

– Spomaľujú starnutie a pomáhajú pri kožných problémoch

– Upravujú črevné problémy a budujú zdravú črevnú mikroflóru

– V krvi neutralizujú nadbytok cukru alebo alkoholu ( asi nie je vhodné pri častom popíjaní alkoholu riešiť jeho účinky umeboškami , ale rozhodne pomôžu

– Odstraňujú plesne z tela

– Rieši zápchu aj hnačku

– Zmierňujú pálenie záhy

– Pomáhajú pri žalúdočných nevoľnostiach a podporujú trávenie

– Pri otrave organizmu potravinami

– Pri bolestiach hlavy

– Čistí krv

– Eliminujú únavu , chráni telo pred vyčerpaním , obnovujú našu  vitalitu a posilňujú imunitu

Zdielať

google